Mistrz Podlaskiej Agroligi

      7 Lipca 2011 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbył się finał Podlaskiej Agroligi 2011. Najlepszą okazała się firma TRANS-ROL z Kruszewa Wypych k. Sokół Andrzeja i Grażyny Remisiewicz.

      Podczas uroczystości Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzkowski i Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Włodzimierz Baszko zwycięzcom złożyli gratulacje osiągniętego tytułu dziękując przy okazji właścicielowi firmy, byłemu radnemu dwóch kadencji za dotychczasową współpracę przy realizacji zadań samorządowych Powiatu Wysokomazowieckiego.

Jaka jest recepta na osiągnięcie tak prestiżowego sukcesu? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do mistrza Podlaskiej Agroligi 2011, właściciela firmy „TRANS-ROL” Andrzeja Remisiewicza.

      To ponad 17 lat ciężkiej i mozolnej pracy. Firma moja powstała na bazie gospodarstwa rolnego, jak zwykle początki były bardzo trudne. Stały rozwój podlaskich gospodarstw, spowodował, że handel stał się dominującą pozycją prowadzonej przeze mnie działalności. Przez te wszystkie lata starałem się realizować strategię zrównoważonego rozwoju firmy.
Już w 2002 roku nasze dokonania organizacyjne i gospodarcze zostały dostrzeżone przez organizatorów konkursu, którzy uhonorowali nas tytułem Wicemistrza „Podlaskiej Agroligi 2002”.
Od tego czasu bardzo wiele się zmieniło. Dzięki naszej otwartości i opinii kreatywnego przedsiębiorcy, dzisiaj możemy się poszczycić wieloma prestiżowymi tytułami. Do największych sukcesów firmy mogę zaliczyć nawiązanie ścisłej współpracy z wiodącymi i najbardziej cenionymi w kraju producentami w branży nawozowej i paszowej. Największym moim osiągnięciem było przyznanie tytułu generalnego dystrybutora melasowanych wysłodek Tofi przez Pfeifer & Langen Glinojeck S.A. jako firmę o największym zasięgu działania i ilości sprzedaży. Dzięki osobistemu zaangażowaniu i kilkuletnim staraniom, rolnicy z Podlasia i kraju mają stały dostęp do pasz wysłodkowych pomimo likwidacji łapskiej cukrowni, która niegdyś była jedynym producentem tej karmy.
Należy jednak pamiętać, że osiągniecie tego sukcesu nie było by możliwe, gdyby nie nasi klienci o których zawsze pamiętamy Przez ostatnie dziesięciolecie region podlaski aktywnie się rozwijał. Powodując rozkwit wielu inwestycji w rolnictwie.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu poszerzyliśmy zakres prowadzonych przez siebie usług o kompleksową obsługę w zakresie zaopatrzenia w materiały budowlane.
Uwieńczeniem naszego sukcesu było zapewnienie naszym nabywcom, kompleksowej obsługi gospodarstw połączonej z doradztwem, organizacją wielu szkoleń i konferencji, na których wykładowcami były sławy polskiej nauki starając się, by wszyscy nasi klienci po odbytych szkoleniach mieli poczucie dobrze zainwestowanego czasu.
Natomiast w trosce o czystość naszego środowiska, staramy się minimalizować negatywne oddziaływanie na otoczenie kreując ekologiczne postawy poprzez zawarcie szeregu umów z wyspecjalizowanymi podmiotami zajmującymi się utylizacją i segregacją odpadów.
Kosztem osiągniętego sukcesu była rezygnacja z pracy społecznej w samorządzie Powiatu Wysokomazowieckiego, którą bardzo dobrze wspominam. To niezapomniany do dzisiaj kontakt ze wspaniałymi osobami naszego Powiatu, których bardzo gorąco pozdrawiam.

      Z tego miejsca chciałbym podziękować tym wszystkim, dzięki którym mogłem osiągnąć tak ważny dla mnie prestiż. Dziękuję również tym, którzy pomimo wielu sprzeczności wspierali mnie w trudnych wyzwaniach społecznych, między innymi w walce o reaktywację kolei w naszym regionie, powstanie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starych Raciborach, poprawę bytności lokalnej społeczności w tym dzieci i młodzieży szkolnej. Bo sukces to nie tylko działalność gospodarcza i dbałość o finanse firmy, to również aktywne uczestnictwo w życiu społecznym i pomoc najbardziej potrzebującym. Bez tego niemożliwe jest budowanie zaufania, gdyż jest ono podstawą do funkcjonowania każdej firmy, a w szczególności takiej jak nasza. Chcę zapewnić, że nie spoczniemy na laurach i dołożymy wszelkich starań, by godnie reprezentować nasz region na szczeblu krajowym, a wszystkich mieszkańców Podlasia prosimy o wsparcie, które umożliwi nam przedstawienie nowych możliwości oraz pozytywnego i nowoczesnego wizerunku firmy.

powrót do menu
160x75mediagaleriacertyfikatymapa

Grunt to urodzaj - katalog

 

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider