Stolica chyli czoło przed Podlasiem

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

      Rozstrzygnięcie Ogólnokrajowego Konkursu AgroLiga 2011, okazało się nad wyraz szczególne dla Województwa Podlaskiego, bowiem nigdy dotąd w historii konkursu nie wyłoniono Mistrzów Krajowych w obydwu kategoriach, wywodzących się z tego samego województwa. To również pierwszy przypadek w 19-letniej historii konkursu, aby przez kolejne dwa lata, firmy z tego samego regionu sięgały po mistrzowski tytuł.
      Mistrzem Krajowym AgroLigi 2011 w kategorii „Firmy” – została firma TRANS-ROL z Kruszewa Wypych k/Sokół w powiecie wysokomazowieckim, prowadzona przez Grażynę i Andrzeja Remisiewicz, a Mistrzami Krajowymi w kategorii „Rolnicy” zostali Jolanta i Adam Kochańscy, prowadzący indywidualne gospodarstwo rolne w Jasionóweczce, pow. moniecki.

nawozy

      TRANS-ROL, to firma od 18 lat funkcjonująca na podlaskim rynku rolnym, prowadząca kompleksową obsługę rolnictwa w zakresie zaopatrzenia w środki do produkcji rolnej i budownictwa. Sytuowanie dziś firmy TRANS-ROL wśród najlepszych w kraju firm z obszaru rolnego, to efekt pełnego zaangażowania i determinacji,Andrzej Remisiewicz ale przede wszystkim konsekwencji w budowaniu wizerunku, opartego o najwyższe standardy na wszystkich płaszczyznach działalności. Tytuł Mistrza Krajowego to wielki zaszczyt, ale i zobowiązanie. To deklaracja wobec podlaskich rolników, którzy w prowadzeniu swoich gospodarstw osiągnęli poziom europejski i dzięki czemu tworzą dziś nową rzeczywistość, obraz Podlasia jako jednego z najbardziej zaangażowanych rolniczo regionów w kraju. Między innymi tymi słowami Andrzej Remisiewicz konkludował sukces swojej firmy, dziękując za uhonorowanie tym szczególnym wyróżnieniem Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu. Andrzej RemisiewiczUroczysta Gala w Pałacu Prezydenckim w Warszawie była bowiem głównym punktem obchodów związanych z uhonorowaniem wszystkich laureatów tej edycji AgroLigi. W swojej mowie Prezydent Bronisław Komorowski również uwidocznił szczególne znaczenie Podlasia dla polskiego rolnictwa, a także podkreślił specyfikę naszego regionu, gdzie w znakomity i bezkolizyjny wręcz sposób funkcjonują nowoczesne gospodarstwa rolne otoczone tyloma, nieskalanymi cywilizacją oazami przyrody.
Spotkaniem w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi     Gala w Pałacu Prezydenckim była poprzedzona spotkaniem w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie również uhonorowano wszystkich laureatów i wręczono odznaczenia resortowe. W uroczystościach licznie uczestniczyli parlamentarzyści obu izb, członkowie Ministerstwa Rolnictwa, Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podlaskie władze samorządowe wszystkich szczebli, przedstawiciele świata nauki, delegacje zakładów produkcyjnych sektora rolnego, laureaci poprzednich edycji AgroLigi, rolnicy i redakcje środków masowego przekazu.
Grażyna Remisiewicz      Uroczystości w dniu 19 czerwca zakończył wspólny dla wszystkich gości raut, przygotowany przez Mistrzów Krajowych AgroLigi obu kategorii. Zwracając się go gości - Grażyna Remisiewicz, podziękowała za wszystkie ciepłe i mobilizujące słowa, podkreślając jednocześnie, że płynąca z nich otucha i wsparcie, utwierdzały tylko w pewności, że podążamy właściwą drogą, a cel jaki sobie wyznaczyliśmy jest słuszny. Wyrażając naszą wielką satysfakcję i nieopisaną wręcz radość, obdarzamy Was, z naszych serc płynącą,Spotkaniem w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi podlaską gościnnością - bądźcie dziś naszymi gośćmi! A goście, przed którymi otworem stały drzwi Auli Kryształowej warszawskiej SGGW - intelektualnej kuźni polskiego rolnictwa, bawili się przednio. Podkreślić należy, że podczas wszystkich części uroczystości i tej w Ministerstwie Rolnictwa, w Pałacu Prezydenckim i w SGGW, towarzyszył zespół wokalnoinstrumentalny z Kulesz Kościelnych, który w połączeniu z częścią gości ubranych w stroje szlachty wysokomazowieckiej, tworzył bardzo swojską oprawę artystyczną.

160x75mediagaleriacertyfikatymapa

Grunt to urodzaj - katalog

 

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider