Gospodarstwo Rolno Hodowlane Bogdana i Renaty Zakrzewskich

Renata i Bogdan Zakrzewscy z Lizy Nowej zwyciężyli w konkursie Rolnik - Farmer Roku. Utytułowani podlascy rolnicy byli najlepsi w kategorii gospodarstw o powierzchni powyżej 100 hektarów. W nagrodę otrzymali zaszczytny tytuł oraz statuetkę „Złote Jabłko”.

zakrzewscy

       Zakrzewscy (na zdjęciu powyżej) prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 100 hektarów, od wielu lat wyspecjalizowane w produkcji mleka wysokiej jakości.

Kierunek - mleko

       Stado, które posiadają liczy 200 sztuk, w tym nieco ponad sto, są to krowy mleczne (krowy rasy ncb z dolewem krwi hf). Krowy utrzymywane w oborze wolnostanowiskowej osiągają średnią wydajność 8300 kg mleka w laktacji. Dojone są w hali udojowej typu rybia ość. Bydło żywione jest w systemie TMR z zastosowaniem wozu paszowego.
       Struktura upraw w gospodarstwie jest ściśle związana z typem prowadzonej produkcji. Połowę ze stu hektarów stanowią użytki zielone, większość gruntów ornych - 27 ha - rolnicy przeznaczają pod uprawę kukurydzy na kiszonkę, pozostałą część pod uprawę zbóż.
Rzecz jasna - gospodarstwo jest wyposażone w nowoczesny park maszynowy: to m.in. zestaw maszyn do zbioru zielonek, prasa rolująca, owijarka do bel. Modernizacja gospodarstwa została przeprowadzona m.in. dzięki środkom uzyskanym w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego.
       Budynki są zadbane, nowoczesne, dostosowane do nowoczesnych wymagań. Uznanie budzi też strona estetyczna zagrody, co jest domeną gospodyni. Zakrzewscy to nowocześni rolnicy, aktywni, chętnie biorący udział we wszelkich szkoleniach. Warto też dodać, że to nie pierwszy sukces producentów z Lizy Nowej. W ubiegłym roku zostali wybrani na wicemistrzów Krajowej Agroligii.

Autor: Małgorzata Sawicka

powrót do menu

160x75mediagaleriacertyfikatymapa

Grunt to urodzaj - katalog

 

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider