Gala konkursu Agroprzedsiębiorca 2016

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

      6 grudnia 2016 roku w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II w Warszawie po raz 26 odbyła się Gala konkursu „Agroprzedsiębiorca 2016”. Laureaci rekomendowani przez kapitułę, to najlepsi rolnicy, przedsiębiorcy i przedstawiciele sektora pracującego na rzecz rolnictwa i agrobiznesu. Wydarzenie objął patronatem honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski.

      Tytuł Laureata konkursu redakcji Agro „Ludzie AgroSukcesu 2016” otrzymali Grażyna i Andrzej Remisiewicz, właściciele firmy TRANS-ROL z Kruszewa-Wypych k. Sokół.


Fot. 1. Grażyna i Andrzej Remisiewicz Ludzie AgroSukcesu

Na ich zaproszenie towarzyszyła im 50 – osobowa grupa rolników, agroprzedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki oraz przedstawicieli władz województwa podlaskiego. Przed główną uroczystością, dzięki staraniom Państwa Remisiewicz, uczestnicy zwiedzili Sejm RP i spotkali się z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jackiem Boguckim.

Fot. 2. Przed gmachem Sejmu

Fot. 3. Zwiedzanie gmachu Sejmu RP z przewodnikiem

Fot. 4. Pamiątkowe zdjęcie w Sejmie

Fot. 5. Spotkanie z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jackiem Boguckim

Fot. 6. Dyskusja z udziałem Wiceministra Jacka Boguckiego

Fot. 7. Dyskusja z udziałem Wiceministra Jacka Boguckiego

Fot. 8. Pamiątkowe zdjęcie z Wiceministrem Jackiem Boguckim

      Tytuł Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2016 otrzymali Stanisław Pietruszyński, prezes Agrocentrum sp. z o.o. w Grajewie oraz Adam Pietruszyński, prezes Grupy Agrocentrum w Łomży.

      Obecny na Gali podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski podkreślił, że jeśli tylko rolnik, przedsiębiorca, naukowiec i samorządowiec będą współpracować wówczas sukces jest absolutnie możliwy. Wiceminister zapewnił także, że: „Oczywiście pierwszym ogniwem jest rolnik którego należy wspierać. Rząd jest po to żeby widzieć przeszkody i je z drogi rolnika usuwać”.

      Kandydatów do tytułów rekomendują biznesmeni, parlamentarzyści, przedstawiciele administracji państwowej, świata nauki, organizacje i związki branżowe. Kandydaci muszą posiadać duże doświadczenie w agrobiznesie i mieć wyjątkowe predyspozycje do sprawnego zarządzania reprezentowanym przedsiębiorstwem posiadającym silną pozycję rynkową.

 

Fot. 9. Muzeum Kolekcji Jana Pawła II

Fot. 10. Ludzie AgroSukcesu w otoczeniu znajomych i przyjaciół

 

powrót do menu

160x75mediagaleriacertyfikatymapa

Grunt to urodzaj - katalog

 

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider