Uroczysta Gala AgroLigi 2015 z udziałem Prezydenta RP

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

      Podlasie w tym roku ma podwójne powody do dumy: Państwo Anna i Sylwester Jaszczołt z miejscowości Jaszczołty otrzymali z rąk Prezydenta tytuł Mistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Rolnicy oraz firma Metal-Fach z Sokółki zyskała tytuł Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2015 w kategorii Firmy. Uroczysta Gala AgroLigi 2015 z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się 14 czerwca 2016 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

      Laureaci mogli liczyć na liczny doping mieszkańców Województwa Podlaskiego, których wyjazd do Warszawy zorganizowali Państwo Grażyna i Andrzej Remisiewicz, właściciele podlaskiej firmy TRANS-ROL kompleksowo zaopatrującej rolnictwo i zarazem Mistrzów Krajowej AgroLigi2011. Ich starania wybitnie wspomógł Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Podlasie reprezentowali najlepsi rolnicy, przedstawiciele agrobiznesu, władz samorządowych oraz instytucji związanych z rolnictwem.

      Pierwszym punktem pobytu w stolicy było spotkanie w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi gdzie nastąpiło wręczenie listów gratulacyjnych i odznaczeń „Zasłużony dla rolnictwa” dla tegorocznych laureatów konkursu. Grono uczestników w Centralnej Bibliotece Rolniczej wzięło udział w seminarium poświęconym PROW 2014-2020 oraz zwiedziło jej gmach.

      W głównych uroczystościach AgroLigi2015 w Pałacu Prezydenckim osobiście uczestniczył Jerzy Leszczyński Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Stefan Krajewski Członek Zarządu Województwa Podlaskiego, co dało uczestnikom poczucie dodatkowego wsparcia.


Fot. PODR w Szepietowie

      W Pałacu Prezydenckim swoje regionalne, podlaskie wyroby promowały firmy: Podlaska Chata (wyroby wędliniarskie) z siedzibą w Sokołach, Spółdzielnia Mleczarska Spomlek z Radzynia Podlaskiego, Produkty Mleczarskie Agnieszka i Marcin Bielec (sery korycińskie) ze wsi Aulakowszczyzna oraz Kompania Piwowarska SA Browar Dojlidy Białystok.

      Spotkanie podsumowujące całodniowe uroczystości z udziałem przedstawicieli władz rządowych i samorządowych nastąpiło w Auli Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie laureaci otrzymali wiele gratulacji i wyrazów uznania a na koniec zaprosili wszystkich zgromadzonych na uroczysty bankiet z muzyką. Podczas uroczystości wielokrotnie rozbrzmiewało tradycyjne „Sto lat” zaśpiewane na podlaską nutę przez silną reprezentację Województwa Podlaskiego.

powrót do menu

160x75mediagaleriacertyfikatymapa

Grunt to urodzaj - katalog

 

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider