Głos Podlasia w stolicy

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

      Podczas trzech styczniowych agro-wydarzeń w stolicy: AgroGali Wolności RP na SGGW, Wystawy 25-lecia Smaczna Polska oraz Gali Agroprzedsiębiorca RP 2014 w Warszawskim Centrum Expo XXI nasz region licznie reprezentowała grupa Podlasian.

      AgroGala 25-lecia Wolnej Polski odbyła się 23 stycznia 2015 r. W Auli Kryształowej na SGGW. Zgromadziła kilkuset zasłużonych polskich rolników, przetwórców żywności oraz agropartnerów z całej Polski. Wybrani zostali uhonorowani przez Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego AgroLaurem Wolności RP. W kategorii AgroPartner 25-lecia nagrodę odebrali Państwo Grażyna i Andrzej Remisiewicz.

      Właściciele Firmy TRANS ROL z Kruszewa Wypych k. Sokół wyrażając swoją wdzięczność za ponad 20 lat współpracy już od listopada gorąco dopingowali swoich klientów, partnerów handlowych, samorządowców i przyjaciół do udziału w tym wyjątkowym wyjeździe. Starania te wspomógł Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego z Marszałkiem Mieczysławem Baszko na czele. Podlasie miało także swoje grupowe stoisko na Wystawie Smaczna Polska.

Odwiedził je i zachwycił się smakiem podlaskich specjałów Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, który dzień wcześniej, podczas AgroGali na SGGW uhonorował wybitnych rolników i agroprzedsiebiorców z całego kraju. Mieszkańcy stolicy również docenili Podlaskie stoisko nagradzając je w konkursie Hit Publiczności.

      Podczas Gali Agroprzedsiebiorca RP 2014 w Hali Expo wręczono wyróżnienia m.in. W kategoriach: Wybitny Agroprzedsiębiorca RP, Wzorowy Agroprzedsiebiorca RP, Wybitny Promotor Agrobiznesu RP oraz Zasłużony Promotor Agrobiznesu RP. Uroczystość muzycznie uświetnił Marek Sierocki – prezenter muzyczny Teleexpressu, zespół Bene oraz ludowy zespół z Kaszub.

   Obie Gale prowadził dziennikarz TVP1 Michał Siegieda, reporter Wiadomości dobrze znający branżę rolniczą i jej życzliwy.

Podczas trzech dni odbywały się debaty i konferencje pod wspólnym hasłem ”Rolnictwo i agrobiznes w wolnej Polsce”. Dyskusja podczas debat koncentrowała się na obecnej i przyszłej kondycji polskiego rolnictwa. Rolnicy z Podlasia aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, nie bojąc się trudnych pytań – odpowiedzi na nie udzielał m.in. Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego Czesław Siekierski, Zastępca Prezesa ARR Lucjan Zwolak oraz Waldemar Broś Prezes Zarządu KZSM Zw. Rew.

      Jak podkreślają organizatorzy wyjazdu z Podlasia, Państwo Remisiewicz - tego typu spotkania mają na celu docenienie najlepszych rolników, agroprzedsiębiorców, samorządowców ale też sygnalizowanie problemów rolnictwa. Nie koncentrują się na rozrywce, ale na merytorycznej dyskusji „Musimy zmierzać do wykorzystania pełnego potencjału naszego rolnictwa, dążyć do integracji środowisk i wymieniać doświadczenia. Polska branża rolnicza musi być konkurencyjna, innowacyjna, oparta na racjonalizacji kosztów, ale i otwarta na możliwości współpracy z rynkami zagranicznymi” - podsumowuje Mistrz Krajowy AgroLigi 2011 Andrzej Remisiewicz.

      Pobyt w stolicy na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników, a organizatorzy wyjazdu już słyszą pytania o kolejne takie agro – wydarzenia ogólnopolskie. Obecność na nich niewątpliwie podnosi znaczenie naszego regionu i rolnictwa w skali krajowej.

powrót do menu

160x75mediagaleriacertyfikatymapa

baner-prawy-200px

 

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider