AgroZajazd na Podlasiu

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

AgroZajazd na Podlasiu      W dniach 7-8 czerwca 2014 roku miał miejsce drugi „AgroZajazd na Podlasiu” Ogólnopolskie Spotkanie Ludzi Rolnictwa i Agrobiznesu. Podlasie gościło najlepszych właścicieli gospodarstw rolnych, agroturystycznych, producentów mleka, trzody, drobiu, warzyw, owoców i rozsady oraz agroprzedsiębiorców. W części to również laureaci konkursów AgroLiga i Agroprzedsiębiorca Roku, odwiedzający nasz region w ramach tradycji spotkań AgroLigowych.
      „AgroZajazd na Podlasiu” obejmował teren powiatu zambrowskiego i wysokomazowieckiego. Cel spotkania to integracja wszystkich środowisk, stworzenie podłoża do swobodnej wymiany wiedzy i doświadczeń w nowym klimacie i miłej atmosferze. To niekonwencjonalne spotkanie promowało województwo podlaskie, a przybyli goście doświadczyli podlaskiej gościnności. Zdaniem Leona Wawreniuka, wiceprezydenta Stowarzyszenia AgroBiznesKlub, organizatora AgroLigi to co na Podlasiu jest warte promocji to doskonałe rolnictwo, przetwórstwo mleczarskie ale też pielęgnowane tu doskonałe tradycje. AgroZajazdy przynoszą uczestnikom wymierne korzyści, prowadząc niejednokrotnie również do nawiązania współpracy biznesowej.
     Inspiratorami czerwcowego spotkania byli Danuty i Zbigniewa Klimaszewscy z Klimaszy k.Zambrowa, którzy postanowili wykorzystać jubileusz 30-lecia swojego ślubu, by zaprosić na Podlasie gości z całego kraju. Goście z Polski, poza udziałem w uroczystościach jubileuszowych, pierwszego dnia zwiedzili gospodarstwo Marii i Krzysztofa Leśniewskich oraz sąsiednie Wojciecha i Danuty Leśniewskich, brata pana Krzysztofa, oba w Konopkach Jabrzyków Stoku w powiecie zambrowskim, zajmujące się hodowlą bydła mlecznego. Pierwszego dnia goście zwiedzili również SM „MLEKPOL” – Oddział w Zambrowie. Dzień zakończyła uroczysta msza dziękczynna za szczęśliwe 30 lat małżeństwa Państwa Klimaszewskich w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie oraz uroczysta kolacja w gronie rodziny, przyjaciół i przedstawicieli władz samorządowych. Była to okazja do wspólnej zabawy i wzruszeń.

Wizyta w siedzibie firmy TRANS – ROL Grażyny i Andrzeja Remisiewicz     Program drugiego dnia obejmował zwiedzanie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu oraz udział w obchodach Dni Powiatu z okazji 15-lecia Odrodzonego Samorządu Powiatowego, które odbyły się na Stadionie Miejskim w Wysokiem Mazowieckiem. Gości powitał Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński przekazując upominki promujące Podlasie. Kolejnym punktem programu był wyjazd do malowniczej miejscowości Sokoły. Gospodarz Gminy Sokoły, dr inż. Józef Zajkowski, wieloletni wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przywitał i zaprosił miłych gości do zwiedzenia Bazyliki Mniejszej w Sokołach. Kolejnym punktem programu była wizyta w siedzibie firmy TRANS – ROL Grażyny i Andrzeja Remisiewicz w Kruszewie Wypychy, gm. Sokoły, Mistrzów Krajowej AgroLigi 2011. Na nowoczesnym i gustownym parkingu firmy gospodarze serdecznie powitali gości gromkim sto lat w podlaskim wydaniu. Uczestnicy w trakcie zwiedzania zapoznali się z dorobkiem firmy TRANS – ROL, zajmującej się sprzedażą nawozów, wysłodek Tofi i materiałów budowlanych.

Bankiet przygotowanym przez Mistrzów AgroLigi Grażynę i Andrzeja Remisiewicz      Część podsumowująca „AgroZajazd na Podlasiu” została połączona z bankietem przygotowanym przez Mistrzów AgroLigi Grażynę i Andrzeja Remisiewicz. Gospodarze solidnie przygotowali się do przyjęcia gości. Rozmowy z hucznymi toastami zakończyły się w późnych godzinach wieczornych. Gościom trudno było się pożegnać, niemniej jednak ze względu na drogę powrotną, przed niektórymi było nawet 400-500 km, musiało to nastąpić.

      Wszyscy goście dziękują za możliwość uczestnictwa w tak przyjemnym przedsięwzięciu jak AgroZajazd na Podlasiu. Wyjątkowo serdeczne i gorące podziękowania kierowane są do Andrzeja i Grażyny Remisiewicz za zaangażowanie w organizację tego spotkania. Wszystkich chętnych rolników, agroprzedsiebiorców i przedstawicieli władz samorządu zapraszamy do udziału w kolejnych spotkaniach i wyjazdach. Najbliższe już w terminie 20-21 września 2014 - tradycyjne, coroczne Dożynki Prezydenckie w Spale. Organizatorem bezpłatnego wyjazdu, jak i poprzednich, jest Firma TRANS – ROL.

Zainteresowane osoby mogą kontaktować się pod nr tel. 604 167 434 z Panem Andrzejem Remisiewiczem.

Zapraszamy do udziału!

 

powrót do menu

160x75mediagaleriacertyfikatymapa

baner-prawy-200px

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider