Dzięki GRUPIE AZOTY czas spędzony w szkole może być bardziej twórczym i kolorowym

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

 

      Czwartek 10.09.2015 r. był dla najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Kuleszach Kościelnych w powiecie wysokomazowieckim wyjątkowym dniem. Ponad sto wyprawek szkolnych, które wzbudziły pozytywne emocje rodziców i zaproszonych gości trafiło do rąk dzieci z zerówki, klas pierwszych i drugich. Pomoce szkole zostały ufundowane przez największego polskiego producenta nawozów mineralnych GRUPĘ AZOTY w ramach przeprowadzanej kolejnej już raz akcji „Lider Polskiej Dystrybucji”. Jej celem jest wsparcie wiejskich szkół i ich uczniów, w regionie, w którym działają partnerzy ofiarodawcy. Wsparcie dla dzieci ze środowisk wiejskich było możliwe dzięki współpracy GRUPY AZOTY z jej autoryzowanym dystrybutorem firmą TRANS-ROL, która ze swego otoczenia biznesowego wytypowała szkołę, do której powinny zostać przekazane wyprawki.

      Każde dziecko otrzymało wyprawkę zawierającą zestaw przyborów szkolnych, kamizelkę odblaskową oraz książkę pt. „Jak to się kręci?” – technika rolnicza dla najmłodszych na temat zachowania bezpieczeństwa podczas pracy w rolnictwie. Na elementach zestawu widnieje piątka bohaterów stworzonych przez Grupę Azoty – Poli, Fosek, Pulek, Salek i Zaksan. Te sympatyczne postacie przypominają, że Grupa Azoty to przede wszystkim nawozy mineralne. Funkcjonuje nawet serwis internetowy www.grupaki.pl skierowana do najmłodszych, gdzie każde dziecko może zdobywać wiedzę przez zabawę i brać udział w organizowanych przez Grupę Azoty konkursach.

      W uroczystości uczestniczyła również 50 osobowa grupa rodziców dzieci z najmłodszych klas, Starosta Wysokomazowiecki - Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Kulesze Kościelne - Józef Grochowski, Sekretarz Urzędu Gminy - Hanna Włostowska, dyrektor szkoły - Jolantyna Kamińska, wicedyrektor szkoły - Andrzej Krajewski. Dodatkowego prestiżu uroczystości dodała obecność wikariusza ks. Jarosława z Parafii w Kuleszach Kościelnych, który poświęcił przygotowane wyprawki. W spotkaniu wzięli także udział właściciele firmy TRANS-ROL Grażyna i Andrzej Remisiewicz z Kruszewa Wypych k. Sokół wraz z pracownikami. Właściciel Firmy TRANS-ROL przed wręczeniem wyprawek scharakteryzował sponsora wyprawek oraz podkreślił istotną rolę, jaką spełnia dla rozwoju polskiego rolnictwa jak i gospodarki kraju. GRUPA AZOTY z firmą TRANS-ROL stawiają na edukację mieszkańców polskich wsi już od najmłodszych lat. Obecni na uroczystości rodzice mogli również wykazać się wiedzą na temat samej GRUPY AZOTY. Wszyscy aktywni uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia otrzymali ufundowane przez sponsorów nagrody.

      Grupa Azoty za pośrednictwem firmy TRANS-ROL prowadzi jeszcze jedną inicjatywę skierowaną do najmłodszych. Jest to konkurs plastyczny „Chemia w rolnictwie” na pracę o tematyce rolniczo-nawozowej, w którym ciekawe i wartościowe nagrody może otrzymać zarówno autor pracy jak i szkoła, w której się uczy. W tym roku w konkursie uczestniczą szkoły w Kuleszach Kościelnych i Kobylinie-Borzymach, zachęcamy rodziców do dopingowania dzieci do twórczego działania.

powrót do menu

160x75mediagaleriacertyfikatymapa

baner-prawy-200px

 

baner-prawy-nawozy

polifoska.pl

baner-prawy-agrolider