Cement CEMEX

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

W odpowiedzi na opinie i oczekiwania klientów firma CEMEX Polska wprowadziła nowy design opakowań cementów workowanych. Działania te miały na celu zwiększenie identyfikacji produktów na składach budowlanych, uproszczenie obsługi zamówień na cementy workowane oraz ułatwienie dokonania wyboru klientowi indywidualnemu.
Poszczególne kolory i nazwy opakowań symbolizują podstawowe właściwości cementów.

Cement CZERWONY to szybkowiążący i mocny cement klasy I. Składnik mieszanek betonowych w klasie wytrzymałości C8/10 – C35/45 (B10 – B45) do wykonywania: ław fundamentowych, stropów, posadzek, wieńców i nadproży, schodów, tarasów, ścian oporowych, wylewek podłogowych, produkcji prefabrykatów i suchych gotowych mieszanek cementowych, zapraw murarskich do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych budynku, zapraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz obiektu.

Cement ZIELONY to cement ekologiczny i zrównoważony. Składnik mieszanek betonowych w klasie wytrzymałości C8/10 – C35/45 (B10 – B45) do wykonywania: ław fundamentowych, stropów, posadzek, wieńców i nadproży, schodów, tarasów, ścian oporowych, wylewek podłogowych, produkcji prefabrykatów drobnowymiarowych, zapraw murarskich do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych budynku, zapraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz obiektu. Technologia produkcji polega na wspólnym zmieleniu klinkieru portlandzkiego i wysokiej jakości krzemionkowego popiołu lotnego oraz dodatku siarczanowego.

Cement NIEBIESKI to uniwersalny najbardziej popularny i stabilny cement. Produkt doskonale sprawdza się do przygotowywania zapraw murarskich do wznoszenia ścian konstrukcyjnych i działowych budynku, zapraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz obiektu, betonu zwykłego w klasie wytrzymałości C8/10 – C30/37 (B10 – B37) do wykonywania: ław fundamentowych, stropów, wieńców i nadproży, schodów, tarasów, ścian oporowych, wylewek podłogowych, produkcji prefabrykatów drobnowymiarowych, stabilizacji i podsypki cementowo-piaskowej pod nawierzchnie z kostki i płyt chodnikowych oraz jako chudy beton na podbudowy.

Źródło: Katalogi producenta: CEMEX Polska


Chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty, tak więc w razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości prosimy o kontakt z nami.

powrót do menu

160x75mediakontakt_boxmapa